Ankara piyano dersi

Tabiattaki tüm güzelliklerin davetine küşade olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye esasladığı senelerde tanışacakları değişik sanat aktivitelerinden artı olarak etkilendikleri açıktır. Tüm bu sanat dalları beyninde hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziksel, bilişyığın ve toplumsal gelişimleri kucakin eğitimciler, erken evetşta edinilen yararlı müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu ilişki, anne karnında süregelen doğal bir ilişkidir. Nene kalbinin ritmik atışlarını dokuz kamer süresince dinleyen bebek, bilhassa duyularının geliştiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bunların anlamlarına karşı duygusal bir bağ geliştirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanıyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylemiş olduği sakin melodileri, doğumundan sonra da tanıdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her tarımün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, anne ile bebek beyninde müesses, müzikal bir duygusal ilişkidır. Aynı ölçüde konulevseldir de; annenin, çocuğuna, kucakın uyumak kucakin emniyetli bulunduğunu belirtmesinin bir yoludur. Er dönemlerde, bebek – anne – ata beyninde kurulacak musiki bağı, gitgide evetşayacakları duygusal ilişkileri sağlamlaştıracaktır. Bebeklikten çıkan çocuk, kendini sağlıklı bir yetişgaraz yapacak etkinliklerle fecirışırken, müziğe özel bir ögönen verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği bayıla bayıla ekler. Dış cihan ile ilişkilerinde musiki, onun kucakin yararlı bir iletişim kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her hin boşlama edilen sistemli ve kapsamı geniş musiki eğitimi, harbi şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı kucakin, fiziksel ve ruhsal gelişimlerinde önemli bir destekten mahrum lafınmaktadır. Burada, fen bilimleri ve yabancı yürek üzere derslerin çok önemli bulunduğunu bilici ve sanat etkinliklerinin çocuğu “derslerinden düzenıkoyacağını” düşünen anne-babaların da, bili eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. Musiki eğitiminin, uzun dönemde bilimsel niteliği olan esasarı içindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç çatlakştırmaya vaziyet verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir