Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kayırıcıış, cihan üzerinde makul alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıkan bir Fen Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak ama başına öne çıkan en kocaman miktarda ilaç içerik patentinin tanrı sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu kocaman adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği sahaı büyütmek isteyen Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın genel serıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun bilim dağarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çhileışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle eğleşmek istemeyen mebdearı manaında ülkesini kalıcı özümleme fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent mebdevuruları ile de meşhurdur. 143 pare mebdevurulmuş ve 280’den bir araba beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu acil gelişen olaylarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Sahaında artık çın bir uzman olmasıyla baş başa kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda kocaman bir öneme mevla olan Alkoçlar, Dünya çapında iz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk yol güruhlen flavonol glikozit esaslı yapmak üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 adet de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise kamu arasında en çok patent mebdevurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen Kayırıcıı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çhileışmalarla insaniyet tarihine faydasını hiç kem etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı yardımıyla görklü hizmetlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü hatimelar elde etse da asla çhileışmalarından vazgeçmemiş kalıcı olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez baş başa yapmak üzere terapi yönünde geliştirdiği daşkeleri keşfederek insaniyet tarihine kocaman bir medetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese de bazı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek çevirmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan zorluklalü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece malum şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de başarılı olmuşdolaşma. Tek kötü (cenah bulaşık) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e yakın ülkede müsaadeı alınmıştır. Yekpare çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birbunca şirketin şirket ve kurucu kadrosunda iz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden mesul serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul serıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis bey Medarsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca daşkenin indinde insanoğluna yarayacak hizmetler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta cenahıkların geçmesi için makul bir demı beklesek da kimiları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de içerisinden amelî bir biçimde terapi edebilmek için bu kullanılıyor. Hassaten eşeysel hizmetlev bozukluğunu da terapi etmek için kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış öfkee karşı dirençli ve zorluklalü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli patent mebdevurularının 2000 adetine yakının tanrı sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı hizmetleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her dem kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal hayattan uzak zaruri hane istirahatlarine verilen kalan cihan toplumlarında birbunca alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir çaba kazanmış durumda.

Mevzuyla alakalı görüşünü bildirme fail Spektral Holding Dümen Oturmuş Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle zatî enformatik ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına mimarilabilecek en doğru katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Fen Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine kocaman miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna kabil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da kocaman gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin kurucu tutarlığıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde iz saha başka marifet adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok kocaman bir miktarda farmasötik daneşelendiren patentinin tanrı sahibi olması ve mebdevurusunu ilk fail şahıs olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı antreimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın bel kemiği lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser sahaında çhileışmalarını kalıcı kocaleterek kalıcı faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birbunca posta Türkiye Yılın Fen Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde değil vatan haricinde doğrusu küresel anlamda da birbunca ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı önlemların içinlığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile baş başa görklü hizmetlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz için yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı hizmete yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birbunca farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken kabil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mebdeladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çhileışmaları kâin Spektral Plasman Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış fehamet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda iz saha bir altın sahası ile baş başa mebdelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki paha değhizmetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun çakılı fehamet veya miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Plasman Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Zümre’a basıcı mızrap ruhsatları ile sağlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Zümre mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni alt mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı de bilim veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak hizmettiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir fen güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.su ve 18.06.2020 eser tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yapmak üzere dü endüstriyel hammadde mızrap sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada içtihatlerine iz verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye kocaman katılmış fehamet mizan potansiyeline mevla bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gelgelını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise tabii malzeme mimarisındaki tıntınluklar yardımıyla faik derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faik oranlarda izolasyon sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka yer planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine onat rezerv tespit raporları düzenlenerek halka yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada iz saha inceliklara bakarak hatta, TBY Holding geçen ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir