Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu çağ Reis beyı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Büyüklük Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak tekrar aynı kurumun Dış İlişkiler Dolaysızörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 senesinde İstanbul Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden mezun olmuştur. Akabinde 1973 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tababet Fakültesinden Çocuk Sağlamlığı ve Emrazı Uzmanlığını almıştır. Daha sonrasında öğretim görevlisi olarak bilimsel niteliği olan balkonına başlangıçlamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 yılları ortada Erciyes Üniversitesi Tababet Fakültesinde, 1988-1992 yılları ortada Gazi Üniversitesi Tababet Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 yılları ortada da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuştur. Üniversitelerarası Asamble Tababet ve Keyif Bilimleri Eğitim bilimi Konseyi Kafakanlığı, UMEMPS (Meyan Maşrık ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Mütekellim Ülkeler Pediatri Birliği) riyaset ve genel sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 yılları ortada Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği ve Reis bey Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 yılları ortada YÖK üyeliği görevinde bulunmuştur. 1987 yılından beri Türkiye Milli Pediatri Derneği Idare Kurulunda görev almaktadır. Kafakanlığını da yapmış evetğu Türkiye Milli Pediatri Derneğinde halen Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri bilirkişiından biri olarak onaylama edilmektedir. 2019 senesinde dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin katılımıyla Panama’da yapılan seçimde IPA’nın “doğacak dönem başlangıçkanlığına” seçbilimselştir.
Bu pozisyonda özen ettiği dü yılın ahir 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA başlangıçkanlığı görevini Kul’li Prof. ErrolAlden’dan çalışarak çevrim almıştır. Başkaca Büyüklük Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Kafakanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir