Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza kesiksiz giriş karşılayıcı ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çkızılındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir yoklama de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan yoklama katkısızlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturulma etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğunlukla kullanıcı adınızı değdavranıştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun mebdelıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz cali e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran cali maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde yan saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Uymaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram bağlantısı istediği midein şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çyutmak midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun midein de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişkazançlı farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Nasıl Art Cebinır?
Instagram hesabı çkızılınan ya da hacklenen zevat midein ne efsus ki çok bir küme yol bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok bir küme hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diyerek haddizatında başka kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Formül: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çkızılışın. şayet şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değdavranıştirin ve elden ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Formül: Instagram hesabınız çkızılındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tahmin şifreniz değdavranıştiğinde yahut kullanıcı adınız değdavranıştiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değdavranıştirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değdavranıştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değdavranıştiren sen değilsen, hesabını güvene kızıl” ya da bazen “değdavranışikliği aptal kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız yalnız çoğunlukla saldırganlar e-posta adresini değdavranıştirdiği midein sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “asayiş kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir